szerző:
MTI / hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A bizonytalanná váló munkájuk megtartása érdekében sokan szeghetnek szabályokat egy felmérés szerint. A csökkenő bérek szintén rosszul hatnak.

Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Friss cikkek a témában

Hajlamosabbá váltak a szabályok megszegésére a munkavállalók az egészségügyi veszélyhelyzet előtt elért pozíciók megőrzése érdekében –  derült ki az EY közel 3600 cégvezető és beosztott megkérdezésén alapuló nemzetközi felméréséből.

A tanulmány alapján világszerte a munkavállalók harmada képes lenne etikátlanul cselekedni szakmai és anyagi előmenetele érdekében.

A következő hónapokban ez az arány tovább növekedhet a megkérdezettek 25 százaléka szerint, hiszen az alkalmazottak aggódnak az állásukért, a beszállítók nem látják biztosítottnak a megrendeléseiket, a vezetők pedig a cég jövőjét féltik.

A nemzetközi jelentés rámutat, hogy a társaságok etikus működését a globális gazdasági visszaesés mellett a távmunka elterjedése (33 százalék), a beszállítói láncok megszakadása (28 százalék), illetve a munkavállalói bérek és juttatások csökkenése (24 százalék) is kedvezőtlenül befolyásolja.

A Global Integrity Report nevű kiadvány 2020. január és február között 33 országból közel 3000 válaszadó részvételével készült, amely áprilisban hat országból – Kína, Németország, Olaszország, Egyesült Királyság, India, Egyesült Államokban – további 600 munkavállaló és vezető véleményével egészült ki. Az EY – korábbi nevén Ernst & Young – a felmérésben főleg a munkavállalók korrumpálhatóságára fókuszált. A felmérést végző cég vállalatok vezetőinek nyújt tanácsadói szolgáltatásokat.

hvg.hu Tech

Tudja, mi a közös a klímaváltozásban és a magyar vállalatokban? Ha nem lépünk sürgősen, baj lesz

Ha nem lépünk időben, az komoly hatással lehet környezetünkre, a kormányzatokra és a vállalatokra. Ez igaz úgy a klímaváltozásra, mint az adatbiztonságra, mivel mindkét területen nap mint nap egyre égetőbb problémák merülnek fel – hívja fel a figyelmet a Micro Focus kiberbiztonsági cég. Szakértőik szerint a szervezeteknek ideje felülvizsgálniuk és modernizálniuk az információvédelmi rendszereiket, mielőtt súlyos katasztrófák történnek. Mindezt főleg annak fényében érdemes komolyan vanni, hogy Magyarországon működő vállalatok zöménél előfordult valamilyen biztonsági incidens az elmúlt hónapokban.