szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az Ipsos havi mérése szerint csak a peruiak borúlátóbbak nálunk.

A magyarok 83 százaléka szerint rossz irányba halad az ország, és a gazdaság is rossz állapotban van – derül ki az Ipsos legfrissebb méréséből, amely havonta méri fel különböző országok problématérképét.

A 24.hu azt írja, míg év elején „csak” a magyarok 78 százaléka szerint mentek rosszul a dolgok, ez az arány 83 százalékra emelkedett áprilisban. A vizsgált 29 országból ez a második legrosszabb adat, csak Peruban borúlátóbbak az emberek, ugyanez az arány a régión belül Lengyelországban 59 százalék.

A gazdaságról hasonlóan negatívak a vélemények: a magyarok mindössze 17 százaléka szerint jó a helyzet, ennél csak Dél-Korea (16 százalék) és Argentína (11 százalék) rosszabb.

Az Ipsos kutatása szerint a magyarok problémalistáján egyébként a korrupció az első, a szegénység a második és az infláció a harmadik – ez azonban ellent mond annak, amit az éves problématérképet elkészítő Policy Solutions vezetője, Bíró-Nagy András mondott a HVG Fülke podcastjában még novemberben:

A magyarokat a megélhetés érdekli, nem Putyin és az LMBTQ – Bíró-Nagy András a Fülkében

Múlt héten megjelent Magyarország problématérképe, amely évről évre összefoglalja, mi az, ami valójában érdekli a magyar embereket. Ha sok dologban nem is, abban egyetért a magyar társadalom, hogy a Covid után, a háborúk és a válságok korában a pénz a legfontosabb kérdés a hétköznapokban. De ha ezen továbblépünk, mennyire különbözünk, és mit üzen ez a politikusainknak?